Janusz Plota: malarstwo, Zdzisław Kałędkiewicz: rysunek, Józef Stolorz: malarstwo – zaproszenie na wystawy

Typ: DŻS Rok publikacji: 1992 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 3 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Malarstwo - wystawa - 20 w.
  • Rysunek - wystawa - 20 w.
  • Kałędkiewicz, Zdzisław (1913-2005)
  • Stolorz, Józef
  • Plota, Janusz
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
Data dodania: 01.10.2012

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza 22.05.1992 r. na wystawę malarstwa i rysunku trzech polskich artystów. Janusz Plota – malarz, autor tekstów o sztuce. Twórczość z zakresu malarstwa, rysunku, sztuki architektonicznej, instalacji i performance. Artysta jest założycielem Formacji Sztuki Tranzytowej w 1992 r., której manifest został zaprezentowany na pokazie Transitart podczas Międzynarodowego Sympozjum Truso w Galerii EL w Elblągu w 1993 r. Zdzisław Kałędkiewicz (1913-2005) - malarz, publicysta, brał udział w wystawach organizowanych w kraju i za granicą. Jest również autorem książek : „Muza na bidecie”, „Ta jedyna”. Józef Stolorz - oprócz malarstwa sztalugowego zajmuje się również rysunkiem, projektowaniem grafiki wydawniczej oraz typografią. Od kilku lat pracuje i realizuje oprawy dzieł sztuki. Wystawa będzie czynna do 14.06.1992 r.