Janusz Dziurawiec: „Trzy prawdy”: malarstwo – folder

Typ: DŻS Rok publikacji: 1993 ? Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 4 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Malarstwo - wystawa - 20 w.
  • Sztuka współczesna - wystawa - 20 w.
  • Dziurawiec, Janusz
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
Data dodania: 27.09.2012

Centrum Sztuki Galeria EL wydało folder promujący twórczość Janusza Dziurawca. Twórczość artysty obejmuje dwa nurty, pierwszy realistyczny i drugi, który można by nazwać quasi - abstrakcyjnym. Obrazy pozbawione są ostrych i kontrastowych kolorów, dominują tam barwy złamane, zgaszone, przeważają brązy szarości, przybrudzone błękity. Prace te oglądane z daleka sprawiają wrażenie bogatej faktury, choć w rzeczywistości są płaskie. Folder zawiera biogram artysty, wykaz nagród i wyróżnień, listę wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą oraz kilka zdjęć prac, m.in. „Kwiaty”, „Trawa”, „Maliny”, „I tak dalej”, "Tory".