Janusz Dziurawiec: malarstwo, Michał Moląg: malarstwo, Zbigniew Ziomecki: rysunek satyryczny – zaproszenie na wystawy

Typ: DŻS Rok publikacji: 1991 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Malarstwo - wystawa - 20 w.
  • Sztuka współczesna - wystawa
  • Dziurawiec, Janusz
  • Ziomecki, Zbigniew
  • Moląg, Michał
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
Data dodania: 16.10.2012

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza 5.09.1991 r. na wystawę trzech polskich artystów. Janusz Dziurawiec – jego obrazy pozbawione są ostrych i kontrastowych kolorów,dominują barwy złamane, zgaszone, przeważają brązy szarości, przybrudzone błękity. Michał Moląg uprawia malarstwo sztalugowe, a głównym tematem jego prac jest martwa natura. Twórcę interesuje najbliższe otoczenie: malarskie przybory, widok z okna, taboret, fragment dywanu. Malarz używa jaskrawych barw - czerwieni, fioletów i błękitów, nie unika też kolorów stonowanych i wyciszonych. Zbigniew Ziomecki - rysownik i karykaturzysta, uczestnik wielu wystaw rysunku satyrycznego w kraju i za granicą, laureat wielu nagród i wyróżnień. Wystawa będzie czynna do 29.09.1991 r.