Janua linguarum reserata, sive Omnium scientiarum et linguarum seminarium : id est, compendiosa Latinam et Anglicam...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1650 Miejsce publikacji: London Autor:
  • Comenius, Johann Amos
Sygnatura: Pol.7.II.184 biblioteka cyfrowa link Języki: eng, lat Hasła kluczowe:
  • Komeński, Jan Amos (1592-1670)
  • Pedagogika
  • Język łaciński - podręcznik
Data dodania: 08.11.2013

Angielskie tłumaczenie jednego z ważniejszych dziel Comeniusa „Złote drzwi do języków albo ogród wszystkich języków i nauk”, będącego podręcznikiem do nauki łaciny. Podręcznik zawiera słownictwo i zwroty z różnych dziedzin życia i nauki (łacińsko-angielski). Książka pomyślana jest nie tylko jako podręcznik do nauki języka, ale zarazem przewodnik po boskim dziele stworzenia. W tekście liczne marginalia. (Biblioteka Elbląska posiada również podręcznik do nauki języka w wydaniu łacińsko-niemieckim, sygn. Pol.7.I.31). Oprawa druku – skóra (brązowa) (tłoczenia ślepe); okładzina – tektura; krawędzie – nakrapiane. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.