Jan Dobraczyński: spotkanie autorskie – zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1985 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XVII.3 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Druk okolicznościowy - 20 w.
  • Spotkania autorskie
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Elblągu - historia
  • Dobraczyński, Jan (1910-1994)
Data dodania: 15.04.2013

Jan Dobraczyński, ps. literackie i dziennikarskie: Eugeniusz Kurowski, j.d., J.D. (1910- 1994) – polski pisarz i publicysta. Autor licznych opowiadań, szkiców literackich, powieści i wspomnień. W swojej twórczości podejmował tematy i problemy moralności i metafizyki,bazował często na motywach biblijnych. Był laureatem nagród m.in. Akcji Katolickiej w 1938 i państwowej I stopnia w 1986. W 1993 otrzymał medal Sprawiedliwy wśród narodów świata. Na zdjęciu zaproszenie wystawione przez Radę Miejską i Wojewódzką Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Polski (PRON) oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. C. Norwida w Elblągu, które zachęcało do spotkania autorskiego z Janem Dobraczyńskim w dniu 29.05.1985 r.