Jahresberichte der Geschichtswissenschaft. Sonderdruck

Typ: Nadbitka Rok publikacji: 1909 Miejsce publikacji: Berlin Autor:
  • Simson, Paul
Strony: 20 Sygnatura: 34393 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Rocznik – historia Niemiec – 20 w.
  • Bibliografia - Prusy Wschodnie – 20 w.
  • Bibliografia - Prusy Zachodnie – 20 w.
  • Bibliografia – zakony niemieckie – 20 w.
  • Simson, Paul (1869-1917)
Data dodania: 18.07.2018

Jahresberichte der Geschichtswissenschaft to publikowana w formie rocznika wszechstronna bibliografia historii Niemiec, zawierająca publikacje niemiecko i obcojęzyczne dotyczące wyłącznie historii tego kraju. W latach 1880-1916 sprawozdanie roczne historii Niemiec wydawane było przez Towarzystwo Historyczne w Berlinie i  zawierało publikacje znanych uczonych specjalizujących się w pracach ze wszystkich dziedzin badań historycznych.Opracowanie jest nadbitką paragrafu 40  sprawozdania rocznego z 1909 roku i zawiera opisy prac i pozycji wydawniczych związanych z  tematyką dotyczącą Prus Wschodnich i Zachodnich oraz niemieckich zakonów. Główne kategorie tematyczne to: prehistoria, polityka, tematy regionalne, religie i kościoły, gospodarka, prawo, sztuka, historia rodzin i rodów, konflikty zbrojne i sztuka wojenna, numizmatyka, edukacja, nauka i literatura, oraz kultura. Autorem tej części zestawienia był historyk Paul Simson (1869-1917).