Jahresbericht des Kaufmännischen Vereins zu Elbing : 1883

Typ: Książka Rok publikacji: 1883 Miejsce publikacji: Elbing Strony: 17 Sygnatura: IV.9.1 Elbląg biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia
  • Stowarzyszenie Kupieckie w Elblągu
Data dodania: 20.01.2011

Roczne sprawozdanie Stowarzyszenia Kupieckiego w Elblągu, sporządzone 23go października 1883 r. na zwyczajnym walnym zgromadzeniu 23go października 1883r. Donosi o zrównoważonym rozwoju wszystkich aspektów działalności Stowarzyszenia. W druku zamieszczono relację z odbytej przez członków Stowarzyszenia wycieczki na zamek malborski, informację o funkcjonowaniu szkoły doszkalającej prowadzonej przez Stowarzyszenie, o zmianach kadrowych, o umowie z dyrektorem teatru Schöneckiem, w ramach której odsprzedał on stowarzyszeniu 4000 biletów na przedstawienia, o wyjazdach (m.in. na „wystawę elektryczną” w Królewcu) oraz u świętach i uroczystościach (bal w resursie Humanitas, obchody Bożego Narodzenia). Książka wydana w oficynie elbląskiej Wernich’a.