Ja (Rzecz o Włodzimierzu Majakowskim) – program teatralny

Typ: Program teatralny Rok publikacji: 1985 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 - program teatralny biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - repertuar
  • Spektakl teatralny - 20 w.
  • Program teatralny - 20 w.
Data dodania: 11.09.2012

Teatr Dramatyczny w Elblągu wystawił na Małej Scenie 2.06.1985 r. sztukę „Ja”. Spektakl przybliża sylwetkę tragicznie zmarłego rosyjskiego poety Włodzimierza Majakowskiego (1893-1930), który po roku 1917 był żarliwym piewcą rewolucji , by w finale swojego życia odejść od propagandy komunistycznego despotyzmu. W spektaklu wykorzystano jego utwory, fragmenty autobiografii poety oraz materiały zawarte w książce W. Woroszylskiego „Życie Majakowskiego”. Wyboru do spektaklu dokonał Stanisław Franczak, reżyseria – Jan Pęczek, scenografia – Anna Kokozow-Tym, opracowanie muzyczne – Wojciech Karpiński.