J. J. Praeloquium inter crimina multifaria, homicidium...

Typ: Stary druk Rok publikacji: [17 w.] Miejsce publikacji: b.m. Strony: [18] K. Sygnatura: Pol.7.II.2971 biblioteka cyfrowa link Języki: lat, ger Hasła kluczowe:
  • Prawo karne - 17 w.
  • Zbrodnia - prawo - 17 w.
  • Rozprawa naukowa - 17 w.
Data dodania: 01.04.2014

Druk z dziedziny prawa karnego nieznanego autora, zawiera wprowadzenie po różnych obszarach zbrodni (m.in. bezkarność morderstw, kara śmierci etc.). Tekst przedstawiony w formie rozdziałów (I-III) oraz paragrafów. Druk zawiera marginalia, kwiatowy ozdobnik nad tekstem oraz inicjał. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.2955-Pol.7.II.2989. Pieczątki: 1, 10, 11. Zewnętrzne oznaczenia: DT. Dawne sygnatury: H.6, DissertationesI. Miscell. 2. Inne znaki własnościowe: Ex libris Joh. .... - uszkodzony ekslibris rękopiśmienny. Typ oprawy (materiał) - biały pergamin (oprawa z japem); okładzina - tektura; krawędzie przycięte - barwione; wyklejka - papier marmurkowy; pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą/poluzowanie oprawy/uszkodzenie przegubów; niewielkie deformacje; niewielkie zabrudzenia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.