„Izohelie”: wystawa fotografiki oraz „mr²”– zaproszenie na wystawy

Typ: DŻS Rok publikacji: 1986 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
  • Fotografia - Elbląg - wystawa
Data dodania: 14.09.2012

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza 31.03.1986 r. na wystawę Jerzego Riegla, który wykonuje swoje prace techniką - Izohelia.  Jest to tonorozdzielcza technika fotograficzna, polegająca na wykonywaniu pozytywów fotograficznych, których obraz złożony jest z kilku powierzchni, przy czym wyraźnie odgraniczone są od siebie ich stopnie szarości. Ostateczny efekt uzyskuje się przez wielokrotne kopiowanie oryginalnego negatywu na bardzo kontrastowej błonie, stosując za każdym razem inny czas naświetlania. Technika została opracowana w 1931 we Lwowie przez polskiego fotografika Witolda Romera. Galeria El wystawi również prace Marii Targońskiej (malarstwo, rysunek), Anny Bem-Boruckiej (rzeźba) oraz Włodzimierza Stopy (rzeźba).