IV Elbląska Wiosna Teatralna – ulotka

Typ: DŻS Rok publikacji: 1988 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: ze zbiorów prywatnych biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - repertuar
  • Spektakl teatralny - 20 w.
Data dodania: 21.09.2012

Elbląska Wiosna Teatralna jest imprezą o charakterze konfrontacji teatralnych. Zapraszane są przedstawienia, które w miastach uznane zostały przez recenzentów i publiczność za wydarzenia sceniczne, które wzbudzają zachwyt i przyciągają coraz to nową publiczność. Elbląska Wiosna odwołuje się w swych tradycjach do tworzenia również teatru ambitnego. Obok trwających kilkanaście dni spektakli teatralnych, prezentowane są także wystawy, koncerty, spotkania publiczności z twórcami i aktorami, dyskusje panelowe, recitale i happeningi. Organizatorem imprezy jest Teatr w Elblągu. W festiwalu udział biorą zespoły polskie i zagraniczne. W dniach 16-28.04.1988 r. Teatr Dramatyczny w Elblągu z cyklu IV. Elbląskiej Wiosny Teatralnej zaprezentował: „Fifty-Fifty”, „Wiosna narodów w cichym zakątku”, „Bracia Karamazow”, „Cyrano de Bergerac”, ”Łaźnia”, „Sztukmistrz z Lublina”.