Italienische Spitzen- und Stickmusterbücher des 16. ud 17. Jahrhunderts

Typ: Artykuł Rok publikacji: 1933 Miejsce publikacji: Wien Autor:
  • Lotz, Arthur
Illustracje: ryc. Sygnatura: 010673 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma austriackie - 20 w.
  • Hafciarstwo - 16-17 w.
  • Koronkarstwo - 16-17 w.
  • Książka artystyczna - Włochy - 16-17 w.
Data dodania: 20.09.2016

Niekompletny 10 nr (1933) austriackiego czasopisma bibliofilskiego "Philobiblon: eine Zeitschrift für Bücherliebhaber" – artykuł autorstwa Arthura Lotza na temat włoskich szesnasto- i siedemnastowiecznych książek z modelami koronkarskimi i hafciarskimi. Artykuł jest bogato ilustrowany, tekst jest tu zasadniczo dodatkiem do ilustracji.

Czasopismo ukazywało się w Wiedniu do 1928 do 1940 r. Wpływ na zaprzestanie ukazywania się czasopisma miał Anschluss Austrii w 1938 r. W periodyku ukazywały się artykuły z dziedziny bibliologii, tegumentologii – nauki o prawach, przegląd nowości wydawniczych, informacje o aukcjach, będące ważną częścią każdego numeru. Dużo miejsca poświęcano  relacjom z działalności austriackich, niemieckich,  europejskich i amerykańskich towarzystw i muzeów tematycznych.