Informator turystyczny i kulturalny województwa elbląskiego : 1977 - 1979

Typ: DŻS Rok publikacji: 1977-1979 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: wiele liczb Sygnatura: DŻS - II.8 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - turystyka - 20 w.
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Turystyka - informator - 20 w.
  • Kultura - informator - 20 w.
Data dodania: 13.11.2012

Od 1975 r. przy Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Gospodarki Turystycznej "El-Tourist" działała komisja terenowo-branżowa skupiająca kilka organizacji turystycznych na jej zlecenie co miesiąc był wydawany informator turystyczny i kulturalny województwa elbląskiego. Znajdowały się w nim dane teleadresowe lokalnych przedstawicielstw turystycznych w Elblągu i miastach ościennych, środki komunikacji miejskiej w Elblągu, postoje taksówek z telefonami, parkingi czy warsztaty samochodowe. Przedstawiono zakłady żywienia zbiorowego na terenie całego województwa wraz z bazą noclegową, kasy wymiany walut, wypożyczalnie sprzętu turystycznego. Dodatkowo w informatorze znalazły się informacje dotyczące kultury - adresy bibliotek, muzeów, klubów, kin, teatrów. Nie zabrakło reklamy jedynego wówczas ubezpieczyciela - PZU oraz oferty wybranej trasy turystycznej.