Informator nr 2 Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Spółdzielczości Pracy „Start” w Elblągu – biuletyn

Typ: DŻS Rok publikacji: 1981 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [4], 31, [1] Sygnatura: DŻS – XII.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg – sport – historia – 20 w.
  • Elbląg – sport – historia – statystyka – 20 w.
  • Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Spółdzielczości Pracy „Start” w Elblągu – sprawozdanie – 20 w.
  • Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Spółdzielczości Pracy „Start” w Elblągu
Data dodania: 24.05.2020

Biuletyn wydany przez Wojewódzkie Zrzeszenia Sportowe Spółdzielczości Pracy (WZSSP) „Start” w Elblągu. Dokument pod nazwą – „Informator nr 2”, z podtytułem – „Do użytku wewnętrznego” na stronie tytułowej (charakterystyczny akcent epoki), autorem był mgr Ryszard Cybulski, opublikowano w lutym 1981 roku. Podobny treściowo, z tym samym autorem, pod nieco innym tytułem – „Informator nr 4” opublikowaliśmy również na stronie naszego Wortala. Treścią dokumentu była ogólnie pojęta działalność sportowa elbląskich spółdzielni pracy w województwie. Zaczyna się od wykazu jednostek organizacyjnych Zrzeszenia Sportowe Spółdzielczości Pracy „Start”. Poruszono kwestie organizacyjne, dzieląc zagadnienia na Kulturę Fizyczną i Sport Inwalidzki oraz Sport Masowy Turystykę i Wypoczynek w Spółdzielczości Pracy. Wymieniono działające sekcje sportowe, regulaminy, osiągnięcia sportowe a także prace społeczne na rzecz rozwoju bazy obiektów sportowych.