Informacja z zaawansowania realizacji uchwały nr IX/44/75 MRN w Elblągu z dnia 27.10.1975 r. - broszura

Typ: DŻS Rok publikacji: 1979 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 7 Sygnatura: DŻS - VI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Inwestycje
  • Estetyka miast - 20 w.
  • Prace społeczne
  • Urząd Miejski w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 10.04.2013

Urząd Miejski w Elblągu wydał broszurę z informacjami z zaawansowania uchwały nr IX/44/75 MRN w Elblągu z dnia 27.10.1975 r. w sprawie rozpatrzenia i uchwalenia programu estetyzacji i porządkowania miasta Elbląga do roku 1980. W raporcie ujęto dane z zakresu wykonania i porządkowania osiedli mieszkaniowych, uzupełnienia w zieleń na terenie miasta, napraw dróg publicznych etc. Estetyka miasta poprawiła się również dzięki prowadzonym czynom społecznym, których wartość w roku 1978 wyraziła się kwotą – ok. 76 tys.zł. Program lat 1976-1978 został zrealizowany pomyślnie, a uzyskane efekty zyskały pełną aprobatę społeczną i były wyraźnie odczuwalne. Dbałość o estetykę miasta przejawiała się także w kilku innych dokumentach będących w posiadniu Biblioteki Elbląskiej, także w sprawozdaniu z realizacji tej uchwały miejskiej.