Informacja w sprawie rozwoju doskonalenia warunków bytu młodego pokolenia w mieście Elbląg 1977 r. - biuletyn

Typ: DŻS Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 23 Sygnatura: DŻS - VI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - gospodarka - 20 w.
  • Budżet - planowanie - 20 w.
  • Miejska Rada Narodowa w Elblągu - 20 w.
  • Zakład Elektromaszynowy
  • Urząd Miejski w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 23.10.2012

Urząd Miejski w Elblągu wydał we wrześniu 1977 roku biuletyn - informacja ze stopnia realizacji uchwały Nr XXVI/130/1973 r. Miejskiej Rady Narodowej w Elblągu z dnia 20 września 1973 r. w sprawie rozwoju doskonalenia warunków bytu młodego pokolenia w mieście Elbląg. We wstępie dokumentu przypomniano ogólnie treść uchwały, następnie działami takimi jak - zdrowie, oświata, kultury fizyczna, kultura, wydział handlu i usług, budownictwo mieszkaniowe czy plan centralny są wymieniane w dokumencie inwestycje wybudowane i planowane w ramach tej uchwały od 1974 do 1980 roku. Z planu centralnego w latach 1976-80 wynikała budowa Zakładu Elektromaszynowego do której niedoszło ze względu "na brak siły roboczej na terenie miasta". Oprócz konkretnych inwestycji dokument w dziale - w zakresie przedsięwzięć organizacyjnych wymienia sporo modyfikacji i zmian organizacyjnych w działach gospodarki komunalnej.