Informacja w Sprawie Kasowania Abonamentów i Biletów Jednorazowych w Kasownikach - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VI.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - gospodarka - 20 w.
  • Elbląg - transport - 20 w.
  • Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Elblągu
  • Organizacja pracy - 20 w.
  • Zakłady pracy - 20 w.
  • Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Elblągu
Data dodania: 27.08.2013

Po dwóch specjalnych afiszach znajdujących się w zbiorach Biblioteki Elbląskiej traktujących o braku obsługi konduktorskiej w środkach komunikacji miejskiej w Elblągu na linii nr 3 oraz liniach nr 4, 6, 8, 10 Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (WPK) w Elblągu wydało w 1975 r. afisz opisujący sposób korzystania z kasowników dla posiadaczy abonamentów wieloliniowych i dekadowych oraz biletów jednorazowych. Pod krótkim precyzyjnie skonstruowanym dokumentem podpisała Dyrekcja WPK w Elblągu, kontynuatorka firmy działającej przed reformą administracyjną kraju w 1975 r. - Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) w Elblągu. Do tej ostatniej nazwy wrócono po likwidacji Województwa Elbląskiego w 1998 r. Na zdjęciu obok widoczna instrukcja obsługi kasowników.