Informacja o Realizacji Wniosków i Interpelacji, Zgłoszonych na XIII Zwyczajnej Sesji Miejskiej Rady Narodowej w 1981 r. - druk

Typ: DŻS Rok publikacji: 1981 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 5, Sygnatura: DŻS - VIII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Miejska Rada Narodowa - 20 w.
  • Urząd Miejski w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 29.01.2013

Urząd Miejski w Elblągu, wydał dokument o nazwie "Informacja o realizacji wniosków i interpelacji, zgłoszonych na XIII zwyczajnej sesji Miejskiej Rady Narodowej (MRN) w dniu 30 marca 1981 r." Dokument informował o zgłoszeniu na sesji 4 interpelacji i 8 wniosków, jedna z interpelacji dotyczyła potrzeby remontu ulic Łomżyńskiej i Olkuskiej (sprawa remontu tych ulic była poruszana na poprzedniej XII sesji MRN z dnia 28 lutego) w odpowiedzi Prezydent miasta obiecał remont w 1982 r. Inny z radnych zgłosił wniosek o popularyzację w prasie, hodowli trzody chlewnej w strefach miejskich i zweryfikowaniu przepisów SANEPID ograniczających ten proceder w ramach trudności aprowizacyjnych miasta Elbląga. Radny Jerzy Sekulski wnioskował o adaptowanie budynku po Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej na potrzeby przedszkola miejskiego. Prezydent miasta odpowiedział, że pomieszczenia adaptowane są na potrzeby "Pałacu Ślubów" zgodnie z wcześniejszymi wnioskami radnych MRN. Pałac miał stanowić ośrodek szkoleniowy dla pracowników urzędu stanu cywilnego województwa elbląskiego oraz stanowić "ośrodek wzorcowy w zakresie obrzędowości świeckiej".