Informacja o Realizacji Wniosków i Interpelacji, Zgłoszonych na XII Zwyczajnej Sesji MRN oraz poza sesją do dnia 28.II.br - druk

Typ: DŻS Rok publikacji: 1981 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 4, Sygnatura: DŻS - VIII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Miejska Rada Narodowa - 20 w.
  • Urząd Miejski w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 31.01.2013

Urząd Miejski w Elblągu, wydał w 1981 r. dokument - "Informacja o realizacji wniosków i interpelacji, zgłoszonych na XII zwyczajnej sesji MRN oraz poza sesją do dnia 28.II. br. (1981 r.)." Dokument stwierdza, że na XII zwyczajnej sesji MRN (Miejskiej Rady Narodowej) radni zgłosili: 1 interpelację, 1 skargę oraz 5 wniosków. Pierwsza dotyczyła oczyszczenia rzeki Kumieli i jej konserwacji. Skarga poruszała nie załatwioną do sesji sprawę zalewania piwnic przy ulicy Kosynierów Gdyńskich 32. Wnioski dotyczyły m.in. remontu ulic Olkuskiej i Łomżyńskiej na dzielnicy Zatorze (sprawa remontu tych dwóch ulic znajdzie swoje pozytywne rozwiązanie w następnej XIII sesji MRN z dnia 30 marca 1981 r.), naprawy toru saneczkowego w "Parku XXV-lecia PRL" przy ulicy Moniuszki, remontu bieżącego ulicy Marymonckiej pomiędzy ulicą Królewiecką a Kościuszki. W okresie między sesyjnym od listopada 1980 r. radni złożyli również 5 wniosków; w tym w sprawie niewłaściwej obsługi w sklepach - rybnym mieszczącym się wówczas przy ulicy Gwiezdnej i ogólnospożywczym przy ulicy Sadowej.