Indywidualne Mistrzostwa Polski Eliminacje w boksie Zawisza Bydgoszcz : Start Elbląg - afisz

Typ: DŻS Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XII.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - sport - historia - 20 w.
  • Zawody sportowe
  • Boks
  • "Start" w Elblągu
Data dodania: 12.10.2012

W dniu 14.03.1976 r. w dawnej hali sportowej w parku "Modrzewie" w Elblągu odbyły się indywidualne mistrzostwa Polski eliminacji w boksie pomiędzy zawodnikami klubów Wojskowego Klubu Sportowego "Zawisza" Bydgoszcz i "Start" Elbląg. Wojskowy Klub Sportowy wcale nie powstał w Bydgoszczy jakby sugerowała jego nazwa ale w 1946 roku w Koszalinie, będącym wówczas siedzibą Dowództwa Okręgu Wojskowego II, zmiana siedziby DOW II także wpłynęła na przeniesienie WKS do Bydgoszczy, gdzie do dziś działa sekcja pięściarska tego klubu.