In rationem legis wisigothicae... de successione parentum post liberos nondum baptizatos...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1743 Miejsce publikacji: Regiomonti Autorzy:
  • Kurella, Jacob Heinrich
  • Austin, Heinrich Bernhard
Strony: [2] K., 32, [2] K. Sygnatura: Pol.7.II.1835 biblioteka cyfrowa link Języki: lat, ger Hasła kluczowe:
  • Kurella, Jacob Heinrich (1713-1764)
  • Wizygoci
  • Wizygocki kodeks praw
  • Prawo - 18 w.
Data dodania: 03.03.2014

Rozprawa na temat wizygockiego kodeksu praw (Księga IV - sukcesje prawne). W VII w. powstał wizygocki kodeks praw (lex Visigotorum), który stanowił przez długi czas podstawę prawa hiszpańskiego. Debata prawna prowadzona 12.08.1743 r. na uniwersytecie Albertyna w Królewcu przez profesora Jacoba Heinricha Kurella (1713-1764) oraz respondenta Heinricha Bernharda Austina. Za kartą tytułową dedykacja dla Adamo Ludovico Blumenthala oraz Ehrenreicha Sigismundo Bredowa. W tekście marginalia oraz ozdobne inicjały. Na końcu druku teksty i wiersze gratulacyjne od nauczycieli i studentów dla respondenta napisali: Georg Christophor Tschepii, Johann Ludowig Köppen, Sigismundus Christophorus Kinder, Friedrich Melchior Kising. Druk współoprawny z innymi tekstami (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.1798-Pol.7.II.1836. Pieczątki: 7, 10, 11. Dawne sygnatury: H.5. Misc.3. Zewnętrzne oznaczenia: NS. Typ oprawy – półpłótno; obleczenie – czarny marmurek; okładzina – tektura; krawędzie przycięte - druki różnej wielkości; niewielkie deformacje; średnie zabrudzenia; średnie zacieki/zaplamienia; średni stopień zainfekowania mikroorganizmami. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.