In prophetae Habacuci caput tertium analysis, quam D.O.M.A. sub praesidio ...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1640 Miejsce publikacji: Bremae Autorzy:
  • Crocius, Ludwig
  • Locharius, Daniel
Strony: 25 Sygnatura: Pol.7.II.2280 biblioteka cyfrowa link Języki: heb, ger Hasła kluczowe:
  • Crocius, Ludwig (1586-1653 ?,1655?)
  • Księga Habakuka
  • Prorok Habakuk (hebr. חֲבַקּוּק)
  • Druk teologiczny - 17 w.
  • Rozprawa naukowa - 17 w.
Data dodania: 26.03.2014

Rozprawa teologiczna dotycząca analizy Trzeciej Księgi o proroku Habakuku (hebr. חֲבַקּוּק) (modlitwa błagalna proroka). Księga Habakuka – jedna z ksiąg Pisma Świętego znajdująca się wśród ksiąg prorockich Starego Testamentu. W kanonie hebrajskim stanowiła część Księgi Dwunastu Proroków Mniejszych. Rozprawa prowadzona 10.08.1640 r. przez Ludovicusa Crociusa (1586-1653 ?,1655?). Respondent - Daniel Locharius. Na karcie tytułowej ozdobnik drukarski z napisem w otoku: "Vive ut Vivas" (aby żyć). W tekście dedykacja, inicjał oraz ozdobna winieta. Druk współoprawny z innymi tekstami teologicznymi (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.2248-Pol.7.II.2284. Pieczątki: 1, 10, 11. Dawne sygnatury: R.5. Misc.6. Zewnętrzne oznaczenia: DT, DS. Typ oprawy (materiał) - biały pergamin (oprawa z japem); krawędzie – nakrapiane; okładzina – tektura; niewielkie deformacje; znaczne zabrudzenia; brak zacieków/zaplamień. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.