In Homeri Quatuor Priores Libros Iliadis. M. Joachimi Hanffii in inclyta Lubeca Scholae olim Rectoris ... Praelectiones...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1612 Miejsce publikacji: Dantisci Autor:
  • Hanff, Joachim
Strony: 141, [1] Sygnatura: Pol.7.II.279 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Martin, Johann (1558 - 1629)
  • Epos heroiczny
  • Poezja łacińska - 17 w.
  • "Iliada" Homera
Data dodania: 07.11.2013

Joachim Hanff (rektor w Lubece) w swojej książce nawiązuje do dzieła Homera "Iliady". Praca oparta na bazie twórczości gdańskiego rektora Marienschule - Johanna Martina (1558-1629). Tekst przeznaczony dla studentów interesującej się poezją, literaturą oraz mitologią. Na wewnętrznej stronie oprawy druku widnieje rękopiśmienna adnotacja (znak własnościowy): dedykacja dla Simona Loitza od Johannesa Martinga S. Loiz No. 10. Oprawa druku – pergamin z tłoczeniami złoconymi (oprawa z japem); obleczenie – białe; okładzina – tektura; pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą, poluzowanie oprawy, uszkodzenie przegubów; niewielkie zacieki/zaplamienia; znaczny stopień zainfekowania mikroorganizmami. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”. Klocek introligatorski (druk współoprawny), sygn. Pol.7.II.278- Pol.7.II.279.