Impromptu. Op. 36 : Fis- dur

Typ: Muzykalia Rok publikacji: 1918 Miejsce publikacji: Mainz Autor:
  • Chopin, F.
Strony: 6 Sygnatura: Muz. IV 724 biblioteka cyfrowa link Języki: fre, ger Hasła kluczowe:
  • Chopin, Fryderyk Franciszek (1810-1849)
  • Druk muzyczny
  • Nuty
Data dodania: 06.04.2011

Fryderyk Franciszek Chopin (1810-1849) – polski kompozytor i pianista, przedstawiciel muzyki okresu romantyzmu - nazywany poetą fortepianu. U źródeł jego twórczości leżała wrażliwość artystyczna oraz umiejętność czerpania wzorców z polskiej muzyki ludowej. Jego przyjaciółką i towarzyszką życia była pisarka George Sand. Komponował różne gatunki muzyki: polonezy, mazurki, nokturny, etiudy, preludia, sonaty, koncerty i inne. Chopin do dziś uważany jest za największego kompozytora polskiego. Biblioteka Elbląska w zbiorach muzycznych posiada m. in. „Impromptu, Op. 36” – to drugie impromptu skomponowane przez Fryderyka Chopina. Utwór został stworzony w 1839 r. a opublikowany rok później.