Imprezy Kulturalne i Sportowo-Rekreacyjne Obchodów Święta Odrodzenia PRL w mieście Elblągu w 1982 r. - afisz

Typ: DŻS Rok publikacji: 1982 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Tomczyk, Ryszard (1931- )
Data dodania: 26.11.2012

Organizatorzy obchodów Święta Odrodzenia w Elblągu w 1982 r. wydali afisz z programem imprez towarzyszących rocznicy Święta Odrodzenia - "Imprezy kulturalne i sportowo-rekreacyjne obchodów Święta Odrodzenia  Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej w mieście Elblągu w 1982 roku". Obchody trwały krótko w dniach 20-23.07.1982 r. brak było w programie oficjalnych spotkań władz miejskich czy wojewódzkich. Z imprez sportowych - odbyły się zawody w kajakarstwie, festyn kulturalno-rekreacyjny czy turniej sportowo-rekreacyjny. Dużo było imprez o charakterze kulturalnym - szczególnie dyskotek, koncerty, imprezy muzyczne, projekcje filmów dla dzieci oraz dwie wystawy prac graficznych Biura Wystaw Artystycznych (BWA) i pasteli Ryszarda Tomczyka. Uroczystości miały więc charakter festynu rodzinnego lub osiedlowego i były skromne jak na rangę takiego święta.