Imp. Justiniani institutionum juris analysis nova et succincta...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1629 Miejsce publikacji: Regiomonti Autorzy:
  • Wegner, Henning
  • Hollender, Andrea
Strony: [4] K., 483, [1] Sygnatura: Pol.7.II.5627 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Wegner, Henning (1584-1636)
  • Hollender, Andreas (1602-1667)
  • Kodeks Justyniana
  • Instytucje Justyniana, Księga I-IV.
  • Prawo
  • Dysertacja
Data dodania: 10.03.2014

Analiza oraz komentarz do prawa rzymskiego – (Instytucje Justyniana. Księgi: I-IV) Rozprawa autorstwa prawnika Andreasa Hollendera (1602-1667)oraz Henninga Wegnera (1584-1636). W tekście nazwiska respondendentów: Johann Schollio, David Nagelio, Fabian Kalovio, Friderico Damitzen, Reinhold Condit, Alberto Graw, Johann Joachim Feintelio, Christophoro Schlichtekrull, Fabiano Kalovio. Za stroną tytułową dedykacje dla autora od profesorów: Coelestinusa Mislenta oraz Christianusa Ohm. Pieczątki w druku: 1, 10, 11. Dawne sygnatury: G.5. Zewnętrzne oznaczenia: DT. Krawędzie przycięte -nakrapiane; typ oprawy (materiał) - biały pergamin (oprawa z japem); okładzina – tektura; średnie zabrudzenia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.