Illustrierter Führer durch Weimar und Umgebung

Typ: Książka Rok publikacji: [1936] Miejsce publikacji: Leipzig Illustracje: 11 Strony: 78 Sygnatura: KD.2379 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Turystyka i podróże
  • Turystyka - Niemcy - 20 w.
  • Turystyka - Weimar i okolice - 20 w.
  • Informator turystyczny - 20 w.
  • Przewodnik turystyczny - Weimar i okolice - 20 w.
  • Woerl’s Reisehandbücher
Data dodania: 01.03.2023

Illustrierter Führer durch Weimar und Umgebung (Lipsk, 1936) - przedwojenny, ilustrowany przewodnik turystyczny po Weimarze i okolicy wydany w ramach serii wydawniczej Woerl’s Reisehandbücher. Informator turystyczny udziela wyczerpujących informacji o tym niewielkim mieści w Turyngii, które pochwalić się może ciekawą historią i mnogością niezwykłych osób z nim związanych: poetów, pisarzy, malarzy, architektów, myślicieli, kompozytorów, a dla Niemców stanowi kolebkę ich kultury i sztuki. Opatrzony szczegółowym planem miasta ułatwia poruszanie się po mieście i jego okolicach. Dokładne indeksy udzielają wskazówek i informacji praktycznych dotyczących pobytu, wypoczynku i komunikacji, pomagają znaleźć miejsca noclegowe, restaurację, kawiarnię, miejsca rozrywki, instytucje i urzędy a przede wszystkim najciekawsze i najbardziej osobliwe miejsca, zabytki, atrakcje kulturalne, przyrodnicze etc. Przewodnik dostarcza informacji o historii i tradycjach miasta oraz poszczególnych obiektów. Zawiera również gotowe plany wycieczek, a w nich najlepsze atrakcje i miejsca, które warto zobaczyć. Rozpowszechnianie serii przewodników turystycznych Woerl’s Reisehandbücher, wydawca Leo Woerl (1843-1918), rozpoczął w 1878 roku. Tylko na przełomie wieków wydano ich ponad 600.