III Zbliżenia Młodego Warsztatu Twórczego w ramach Integracyjnych Spotkań Młodego Pokolenia Twórczego w 1972 r. - plakat

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1972 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - sztuka - 20 w.
  • Zrzeszenie Studentów Polskich
  • Elbląski Dom Kultury
Data dodania: 21.01.2013

EDK (Elbląski Dom Kultury) zorganizował wydarzenie kulturalne pod nazwą "III Zbliżenia Młodego Warsztatu Twórczego (do trzech razy sztuka)" w ramach Integracyjnych Spotkań Młodego Pokolenia Twórczego. Jedno z poprzednich spotkań odbyło się w roku 1971, udokumentowane plakatem znajdującym się w zbiorach bibliotecznych. Plakat do tej imprezy informował, że obecne spotkania rozgrywały się pod nazwą "Pomyśl komunizm". W imprezie uczestniczyli: "Proagit" ASP (Akademia Sztuk Pięknych) Warszawa, Galeria TAK - "Rozmowy indywidualne" ZSP (Zrzeszenie Studentów Polskich), ZMW (Związek Młodzieży Wiejskiej), ZMS (Związek Młodzieży Socjalistycznej). Działania kulturalne odbywały sie w kwietniu 1972 r. w gmachu EDK.