III Spotkanie Twórcze - Galeria LP "Zdrój" w Elblągu - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.5 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - życie kulturalne - 20 w.
  • Laboratorium Sztuki Galeria El w Elblągu
  • Galeria L.P. - "Zdrój"
  • Przyjemski, Leszek
Data dodania: 22.01.2013

Galeria LP (Leszka Przyjemskiego) "Zdrój" (małomiasteczkowa galeria sztuki) wespół z Laboratorium Sztuki Galeria El przygotowały wspólnie trzecie spotkanie twórcze. Skupiające zarówno tych artystów od pędzla jak i od pióra, twórców polskich i zagranicznych. Spotkanie miało miejsce w dniach 6.12-7.12.1975 r. Pełna nazwa tej imprezy brzmiała : "Trzecie spotkanie twórcze z okazji i bez, udział biorą niekoniecznie". W ramach spotkania zaprezentowały się : Galeria "Tak" z Wrocławia, Samodzielna Pracownia Poezji, Galeria "R.K." także z Wrocławia, Rosa Dunkel z Holandii, Green Middle z Holandii, Mix Niemeyer z RFN (Republika Federalna Niemiec), Jean Michel Jauksz z Francji, Uni Art. - Paweł Petasz z Gdańska, Wiejska Galeria Sztuki - Marian Wisman z Gostyczyna, Galeria naprzeciwko z Bydgoszczy, Galeria L.P. - "Zdrój", Galeria Dziecięca - Kajestany Przyjemskiej (córki artysty Leszka). W programie spotkania zaplanowano wycieczkę po zdroju, referaty, spotkania oraz odczyt Anastazego W. pt.: "Sam na sam ze Sztuką".