III Konferencja TKKŚ w Gdańsku („Człowiek zabija siebie sam”)

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1981 Miejsce publikacji: Gdańsk Strony: 1 K. Sygnatura: FG VI-81/4 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Towarzystwo Krzewienia Kultury Świeckiej w Gdańsku
  • Zagrożenia cywilizacyjne
  • Fotografia
Data dodania: 09.05.2012

Autor zdjęcia : E. Pawłowski, W: Fotorelacje Elbląskie (kontynuacja wydawanej Miesięcznej Kroniki Fotograficznej) – czerwiec – 1981 r. (Nr 6/81). Gdańsk, Wydaw.: Krajowa Agencja Wydawnicza. Format: 28 x 21 cm. W dniach 15-16 maja 1981 r. odbyła się III Konferencja Lekarzy Humanistów „Człowiek zabija siebie sam”, zorganizowana przez Zarząd Wojewódzki Towarzystwa Krzewienia Kultury Świeckiej w Gdańsku. Uczestniczyli w niej wybitni naukowcy z wielu ośrodków uniwersyteckich. Obrady poświęcone były problemom zagrożenia życia ludzkiego we współczesnym świecie. Mówiono o nadużywaniu środków farmakologicznych, depresjach, alkoholizmie i narkomanii wśród młodzieży. Całość materiałów z konferencji ukazała się drukiem w 1983 r.- nakładem Krajowej Agencji Wydawniczej w Gdańsku.