II Zjazd Regionalnej Komisji Koordynacyjnej Budownictwa NSZZ „Solidarność” w Elblągu – broszura

Typ: DŻS Rok publikacji: 1981 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: S. 3-6 Sygnatura: DŻS - VII.1.1 - Solidarność biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Zakłady pracy
  • Elbląski Kombinat Budowlany w Elblągu
  • NSZZ "Solidarność" w Elblągu
Data dodania: 05.02.2013

14.01.1981 r. w Elbląskim Kombinacie Budowlanym pod przewodnictwem Tadeusza Chmielewskiego odbył się II Zjazd Komisji Koordynacyjnej Budownictwa NSZZ „Solidarność”.Na zjeździe nie zabrakło przewodniczących Komisji Zakładowych z zakładów pracy Elbląga, Malborka, Nowego Dworu Gdańskiego i Kwidzyna. Po omówieniu zadań Komisji podzielono województwo elbląskie na 5 okręgów oraz dokonano wyboru Prezydium RKKB. Na ostatniej stronie broszurki zamieszczono podziękowanie Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Ofiar Grudnia 1970 r. w Elblągu dla wszystkich pracowników, którzy uczestniczyli w pracach przy jego budowie. Prezentowany dokument pochodzi z archiwów przekazanych w darze Bibliotece Elbląskiej przez NSZZ „Solidarność” Elbląg.