II Zamechowskie Spotkania Kulturalne w Elblągu w 1976 r. - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Kino "Orzeł" w Elblągu
  • Zakłady Mechaniczne im.Gen. Karola Świerczewskiego "Zamech" w Elblągu
  • Zakładowy Dom Kultury "Zamech" w Elblągu
  • Sala widowiskowa "Zamech" w Elblągu
  • Zespół instrumentalno-wokalny "Bardon" z Zakładowego Ośrodka Kultury "Zamech"
  • Garnizonowa Orkiestra Wojskowa w Elblągu
Data dodania: 16.05.2013

W 1976 r. w ramach ogólnopolskiego programu Przeglądu Aktywności Kulturalnej Ludzi Pracy - "Człowiek - Praca - Twórczość" (zob. też Człowiek - Praca - Twórczość) Zakładowy Dom Kultury (ZDK) "Zamech" przygotował w 1976 r. kilka edycji projektu "Zamechowskie Spotkania Kulturalne". W Bibliotece Elbląskiej zebrano kolekcję afiszy z trzech edycji Spotkań z 1976 r. "II Zamechowskie Spotkania Kulturalne" zorganizowano w dniach 23-27.06.1976 r. podobnie jak za pierwszym razem wykorzystywano własną bazę lokalową. Większość spotkań z kulturą odbywała się w Zakładowym Domu Kultury "Zamech" - m. innymi Koncert Kameralny "Muzyczne Randez-Vous" z udziałem Stefanii Toczyskiej mezzosopran. Kilka w sali widowiskowej "Zamech" - na przykład "Koncert z dedykacją" - ludziom dobrej roboty. Kilka na terenie zakładów w poszczególnych wydziałach fabrycznych czy na Bramie Fabryki Nr 1 i tak na wydziale W-34 (Wydział Obróbki Lekkiej i Średniej) odbył się Koncert Garnizonowej Orkiestry Wojskowej a na wydziale W-31 (Wydział Produkcji Luków Okrętowych) miał miejsce koncert zespołu instrumentalno-wokalnego "Bardon". Wykorzystano również Zakładowe Ośrodki Wypoczynkowe w Bogaczewie w którym przedstawiono monodram "Wacława Dzieje" w wykonaniu znanego wówczas aktora Krzysztofa Kolbergera oraz w Krynicy Morskiej gdzie wystąpił znany aktor Marek Perepeczko w programie refleksyjno-żartobliwym - "Ćwiczenia Rewolucyjne". Spotkania z kulturą odbywały się również poza terenem zakładów - na mieście. W Elblągu na ulicy Bulwar Zygmunta zorganizowano program estradowy - "Bumerang i grupa baletowa zaprasza". Także tam w przygotowanym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych brały udział Społemowska Kapela "Pod Chmurką", zespół "Akcent" z GOK (Gminny Ośrodek Kultury) Pomorska Wieś, zespoły z ZPO (Zakład Przemysłu Odzieżowego) "Truso" w Elblągu, ZUS PGR (Państwowe Gospodarstwo Rolne) Janów. Dwie imprezy odbyły się w Kinie "Orzeł"- dyskusyjne kluby filmowe. Następne "III Zamechowskie Spotkania Kulturalne" odbyły się w dniach 29.09-04.10.1976 r.