II Miejski Zjazd Delegatów Stronnictwa Demokratycznego w Elblągu - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1978 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - VII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - partie polityczne - 20 w.
  • Stronnictwo Demokratyczne w Elblągu
  • Stronnictwo Demokratyczne w Elblągu - wydawnictwa
Data dodania: 23.11.2017

Biblioteka Elbląska posiada kilka dokumentów (zaproszenia), związanych ze Zjazdami Miejskich Komitetów Stronnictwa Demokratycznego (MK SD) w Elblągu. Pierwszy odbył się w 1976 roku a drugi dwa lata później w 1978 roku. Ten drugi miał miejsce w Sali ZBoWiD (Związek Bojowników o Wolność i Demokrację) przy ulicy Ratuszowej 10 (w tym samym roku, budynek ten przeznaczono na siedzibę partii). Otwarcie Zjazdu nastąpiło 9 listopada o godzinie 12.00. Porządek obrad z 1978 roku był dokładnie taki sam, jak tych wcześniejszych z 1976 r. Oprócz zaproszeń na zjazdy partyjne, Stronnictwa Demokratycznego, dysponujemy również materiałami o charakterze kulturalnym - "Ziemia Elbląska w fotogramach Henryka Jankowskiego" czy "Korintchy Ferenc - spotkanie z węgierskim pisarzem" lub "Materiały Sprawozdawcze, Wojewódzki Komitet Stronnictwa Demokratycznego w Elblągu".