II Liceum Ogólnokształcące im. K. Jagiellończyka w Elblągu – informator jubileuszowy (1945-1970)

Typ: DŻS Rok publikacji: 1970 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 35 Sygnatura: DŻS - XI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - szkolnictwo - 20 w.
  • Jubileusze
  • II Liceum Ogólnokształcące w Elblągu - informator
  • Druk okolicznościowy - 20 w.
Data dodania: 18.01.2013

II Liceum Ogólnokształcące im. K. Jagiellończyka w Elblągu wydało informator jubileuszowy – z okazji 25lecia istnienia szkoły. Informator opracowany przez Tadeusza Trojanowskiego przedstawia historię dawnego gimnazjum elbląskiego, zarys historyczny szkoły w latach 1945-1970, przedstawia personel szkoły, organizacje młodzieżowe oraz wspomnienia o dawnych absolwentach. Biblioteka Elbląska posiada w swoich zbiorach podobne w szacie graficznej informatory rekrutacyjne z następnych lat z 1971 i 1972 roku, a także gazetkę szkolną prowadzoną przez tamtejszych uczniów.