II Liceum Ogólnokształcące im. K. Jagiellończyka w Elblągu – informator (1971)

Typ: DŻS Rok publikacji: 1971 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 34 Sygnatura: DŻS - XI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - szkolnictwo - 20 w.
  • Rekrutacja do szkół średnich
  • II Liceum Ogólnokształcące w Elblągu - informator
Data dodania: 11.01.2013

II Liceum Ogólnokształcące im. K. Jagiellończyka w Elblągu wydało informator dla absolwentów klas VIII szkół podstawowych, starających się o przyjęcie do klasy I. (Informator opracowany przez Ewę Kocząb i Stanisława Przybycienia). Osoby zainteresowane naborem mogły znaleźć w informatorze wiadomości na temat historii szkoły, kadry nauczycielskiej, zajęciach pozaszkolnych, wycieczkach szkolnych orazwymaganiach stawianych przez dyrekcję dla osób ubiegających się o miejsce w szkole. Na końcu teksu zamieszczono przykładowe pytania egzaminacyjne. Informator oparty był o szatę graficzną z wydawnictwa jubileuszowego z roku 1970 i informatora z roku 1972, w naszych zbiorach znajdziemy również gazetkę szkolną prowadzoną przez tamtejszych uczniów. Dokument posiadany przez Bibliotekę Elbląską zawiera liczne odręczne poprawkiw tekście maszynopisu.