700-lecie Malborka [fotografia]

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Malbork Strony: 1 zdjęcie Sygnatura: DŻS - fotografie biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Zamek w Malborku
  • Fotografie
Data dodania: 10.10.2017

Na zdjęciu Zamek krzyżacki od strony Nogatu. Zamek w Malborku (niem. Ordensburg Marienburg) wznoszony od 1280 r. - to największy na świecie zamek pod względem powierzchni, jeden z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury obronno-rezydencyjnej w Europie. Z okazji 700-lecia Malborka - 20.03.1976 r. zainaugurowano uroczystą Sesję MRN z udziałem wojewódzkich i miejskich władz politycznych i administracyjnych. Odbyły się m.in.: sympozjum naukowe "Malbork w 700-leciu" oraz wystawy "Pradzieje Dolnego Powiśla" oraz "Malbork w fotografii artystycznej". Miejski Ośrodek Kultury zaproponował malborskie spotkania teatrów amatorskich i przegląd filmów o Malborku. Uroczystości okraszone blokiem muzyczno-literackim, koncertami, konkursami i zabawą. Najważniejszym punktem programu było otwarcie ekspozycji obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem". W ramach święta swojego miasta, społeczeństwo lokalne przeprowadziło wiele czynów społecznych aby poprawić estetykę m.in. osiedli mieszkaniowych. Autor zdjęcia - Henryk Jankowski z Malborka.