650-lecie Miasta Młynary w 1977 r. - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Młynary Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Młynary - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Wojewódzki Komitet Frontu Jedności Narodu w Elblągu
  • Front Jedności Narodu w Młynarach
Data dodania: 03.12.2012

Komitet Organizacyjny obchodów 650-lecia Młynar przygotował w 1977 r. program szeregu imprez uświetniających to święto. Obchody rozpoczęły się od uroczystego wspólnego posiedzenia Prezydium WK FJN (Wojewódzkiego Komitetu Frontu Jedności Narodu) oraz GK FJN (Gminnego Komitetu Frontu Jedności Narodu) i trwały od 20.07 do 22.07. 1977 r. Uroczystości uświetniły Festyn Ludowy z okazji 22 Lipca, wiec społeczeństwa Młynar odbywający się na stadionie, występy zespołów artystycznych i zawodowy sportowe. Przygotowano też stoiska spożywcze, kiermasze i loterie książkowe a dla zainteresowanych wystawę sprzętu rolniczego w międzyczasie zorganizowano też zabawę ludową. Jeden z egzemplarzy tego afisza z Biblioteki Elbląskiej posiada błędy drukarskie.