61 Rocznica Rewolucji Październikowej; Koncert Kameralny w Elblągu w 1978 r. - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1978 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 3 K. Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Państwowa Szkoła Muzyczna w Elblągu
  • Miejski Ośrodek Kultury w Elblągu
  • Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Radzieckiej w Elblągu
Data dodania: 04.01.2013

Zarząd Miejski Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Elblągu zorganizowały i zaprosiły wspólnie na Koncert Kameralny z okazji LXI Rocznicy Rewolucji Październikowej. Koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego Filharmonii Moskiewskiej odbył się 08.11.1978 r. o godz. 18.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej (PSM) w Elblągu przy ulicy Traugutta 91. W programie zagrano utwory D. Szostakowicza, Ledienieva i P. Czajkowskiego, słowo o muzyce przygotował Jerzy Piekarski. Na zaproszeniu znalazły się przedruki recenzji kwartetu z międzynarodowej prasy. Koncert z okazji 61 rocznicy Rewolucji nie był pierwszym w tych dniach, jaki odbył się w murach PSM w Elblągu.