60 Rocznica Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej; Uroczystość w Elblągu w 1977 r. - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Radzieckiej w Elblągu
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Elblągu
Data dodania: 04.01.2013

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Elblągu oraz Zarząd Wojewódzki Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej w Elblągu zorganizowały uroczystość z okazji LX Rocznicy Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej. Na uroczystość zaproszono w dniu 30.11.1977 r. o godz. 11.00 do Spółdzielczego Domu Kultury "Pegaz" w Elblągu przy ulicy Robotniczej 29. W ramach imprezy odbyło się otwarcie wystawy - "60 lat marszu drogą, którą zapoczątkował Wielki Październik". Wystąpienie doc. dr Mariana Pyrza na temat - "Leninowski etap rozwoju filozofii marksistowskiej". Zaproszono do wystąpienia T. Żadana dyrektora Biblioteki Domu Nauki i Kultury Radzieckiej w Warszawie.