45 Lat Ośrodka Kultury w Elblągu

Typ: DŻS Rok publikacji: 2007 Miejsce publikacji: Elbląg Sygnatura: DŻS - XII.3.1 - programy /foldery Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląski Dom Kultury
  • Elbląski Ośrodek Kultury
  • CKiWM „Światowid”
  • Obchody i uroczystości
  • Elbląg - historia - 21 w.
Data dodania: 23.02.2009

10 marca 1962 roku w Elblągu rozpoczął działalność Ośrodek Kultury. Przez lata zmieniał nazwę, ale zawsze był i jest miejscem gdzie elblążanie mogli spędzić miłe chwile przed dużym ekranem, słuchając dobrej muzyki, spotkać się z twórcami czy rozwijać swoje umiejętności artystyczne. Elbląski Dom Kultury, Elbląski Ośrodek Kultury, Wojewódzki Ośrodek Kultury, a dziś Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” obchodzi w tym roku 45-lecie działalności. Z tej okazji organizatorzy zapraszają do wspólnego świętowania. Główne uroczystości odbędą się 10 marca 2007 r.