40 lat PRL Kalendarz Imprez Turystycznych Województwa Elbląskiego - broszura

Typ: DŻS Rok publikacji: 1984 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 11, [1] Sygnatura: DŻS - II.8 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Urząd Wojewódzki w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
  • Elbląg - turystyka - informator - 20 w.
  • Krajoznawstwo - informator - 20 w.
Data dodania: 19.11.2012

Urząd Wojewódzki Wydział Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki oraz Centralny Ośrodek Informacji Turystycznej (UW WKFSIT COIT) w Elblągu wydał w 1984? r. broszurę - kalendarz imprez turystycznych województwa elbląskiego. Druk wydany z okazji 40to-lecia Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, przybliżający klientowi instytucje i organizacje zajmujące się turystyką i wypoczynkiem. Oprócz głównego tematu jakim był terminarz imprez turystycznych dawnego województwa elbląskiego, znalazły się tu też adresy jednostek i organizacji turystycznych oraz karta turysty. W karcie przedstawiono ideę turystyki oraz cele turystyki państwa sterowanego centralnie - "Turystyka odradza Twe siły, pomaga każdemu, szczególnie młodzieży, poznać socjalistyczną ojczyznę".