35 Rocznica Powstania Polski Ludowej - zaproszenie na konferencję

Typ: DŻS Rok publikacji: 1979 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Lassota, Józef (1901-1983)
  • Partie Polityczne - 20 w.
  • Organizacje i stowarzyszenia - 20 w.
  • Elbląg - historia - 20 w.
Data dodania: 14.06.2017

Ośrodek Pracy Ideowo-Wychowawczej Komitetu Miejskiego PZPR w Elblągu oraz Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zapraszają Józefa Lassotę (działacza kultury, społecznika, nauczyciela, historyka, badacza dziejów Elbląga) na konferencję teoretyczno-ideologiczną organizowaną z okazji 35 rocznicy powstania Polski Ludowej. Konferencja odbyła się 19. lipca 1979 r. o godz. 12.00 w sali nr 73 Urzędu Miejskiego. Referaty wygłosili: doc. dr hab. Andrzej Sobociński oraz doc. dr Czesław Ciesielski ; komunikaty o przemianach kulturalnych i społeczno-gospodarczych wygłosili: mgr Urszula Wrzesień, mgr Bolesław Czerniawski, mgr Józef Gugała.