35 lat PRL - broszura - biuletyn nr 3 (specjalny)

Typ: DŻS Rok publikacji: 1979 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 83 Sygnatura: DŻS - VII.2 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Partie Polityczne - 20 w.
  • Urząd Miejski w Elblągu - wydawnictwa
  • Polska Zjednoczona Partia Robotnicza w Elblągu
  • Biografie - Elbląg - PZPR
Data dodania: 12.06.2017

Komitet Wojewódzki PZPR w Elblągu wydał kolejny numer biuletynu popularyzującego sylwetki oraz ruch robotniczy i młodzieżowy. Biuletyn zawiera wspomnienia niektórych działaczy z ich pracy w partii oraz przemiany społeczno-gospodarcze na ziemiach elbląskich. Okazją do wspomnień było 35-lecie "Manifestu lipcowego" - narodzin Polski Ludowej. Zawarte w biuletynie informacje biograficzne opracowane zostały w oparciu o akta personalne zachowane w archiwum KW PZPR w Elblągu. Do tekstu dołączono również mapy podziału administracyjnego 1975, 1976. Na stronie 82 znak własnościowy Krystyny Greczycho (byłej dyrektor Biblioteki Elbląskiej).