30- lecie działalności rzemiosła Ziemi Elbląskiej dla 1 osoby - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - VI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - rzemiosło - 20 w.
  • Cech Rzemiosł Różnych w Elblągu
  • Dom Rzemiosła w Elblągu
Data dodania: 03.10.2017

Biblioteka Elbląska posiada dwa blankiety zaproszeń, (2 osobowe i 1 osobowe) na tę samą uroczystość różniące się nieco treścią. W drugim zaproszeniu, jedno osobowym, Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Elblągu przygotował uroczystości z okazji 30-lecia działalności rzemiosła Ziemi Elbląskiej. Impreza odbyła się 26 października 1975 roku o godzinie 10.00 w sali kina "Zamech" w Elblągu przy ulicy Fabrycznej (częściej używana nazwa to sala widowiskowa "Zamech"). W tej wersji o nakładzie 90 zaproszeń, w programie uroczystości po planowym otwarciu, wręczeniu odznaczeń, dyplomów i przemówieniu okolicznościowym, przewidziano spotkanie aktywu rzemieślniczego z przedstawicielami organizacji politycznych i władz terenowych. Spotkanie odbyło się w Domu Rzemiosła przy ulicy 12 lutego nr 6 w Elblągu o godzinie 12.00.