3 x wokół pejzażu – zaproszenie na wystawę

Typ: DŻS Rok publikacji: 2007 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 21 w.
  • Malarstwo - wystawa - 21 w.
  • Bieńkuński, Wiesław
  • Pruski, Jan
  • Świątecki, Marek
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
Data dodania: 19.10.2012

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza 25.01.2007 r. na ciekawą wystawę prac trzech artystów. Wiesław Bieńkuński-zajmuje się grafiką warsztatową: technikami metalowymi, litografią, drzeworytem oraz rysunkiem i malarstwem. Na wystawie zobaczymy serię prac na aluminiowych kliszach, powstałych w zetknięciu z kalką techniczną, pokrytą intuicyjnym rysunkiem linii znaczonych światłem. Drugi artysta to Jan Pruski - uprawia malarstwo, głównie technika mieszana na papierze, rzeźbę i grafikę. Swój pejzaż artysta tworzy niejako na pograniczu sztuki figuratywnej akcentując zadrapaną, bogatą w różnego rodzaju faktury najczęściej monochromatyczną powierzchnię. Prosta, spontaniczna linia staje się elementarnym środkiem wyrazu. Na wystawie prace również zaprezentuje MarekŚwiątecki - obecnie zajmuje się animacją środowiska artystów naszego regionu organizując cykl wędrujących po Europie wystaw i koncertów pn. „Kochajmy Warmię"). Wystawa będzie czynna do 25.02.2007 r.