25- Lecie Z.K.S.„Olimpia” w Elblągu – zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1971 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: w obwolucie: 2 K. , 1 K., 1 K. Sygnatura: DŻS - XII.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - sport - historia - 20 w.
  • Druk okolicznościowy - 20 w.
  • Organizacje sportowe
  • Zrzeszenia sportowe
  • Klub Sportowy "Olimpia" w Elblągu
Data dodania: 09.10.2012

Po II wojnie światowej, w miejscu obecnego boiska poniemieckiego „Jahn-Spielplatz” powstało w 1946 r. boisko oraz polski klub „Olimpia”- działający do dnia dzisiejszego przy Agrykola 8. Na zdjęciu zaproszenie na uroczystości związane z 25-Leciem Klubu, które miało miejsce 27.11.1971 r. Z tej okazji organizatorzy przygotowali uroczystą akademię oraz spotkanie z aktywem sportowym. Dodatkowo w oknach wystawowych D.H. „Feniks” wyeksponowano materiały związane z historią klubu. Druki zaproszeń w obwolucie, na zakładce której widnieje lista nazwisk Komitetu Honorowego Klubu „Olimpia”.