25 Lat Ziemi Elbląskiej - biuletyn

Typ: DŻS Rok publikacji: 1969 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 30 ; 2 Sygnatura: DŻS - VII.2 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Partie Polityczne - 20 w.
  • Front Jedności Narodu w Elblągu
  • Organizacje i stowarzyszenia - 20 w.
  • Czyny społeczne w Elblągu
  • Park 25 Lecia w Elblągu
  • Elbląg - historia - 20 w.
Data dodania: 12.06.2017

Miejski i Powiatowy Komitet Frontu Jedności Narodu w Elblągu wydały broszurę z okazji obchodów 25 rocznicy wyzwolenia  ziemi elbląskiej. Przedstawiono rys historyczny, omówiono dynamiczny rozwój przemysłu, oświaty, kultury, służby zdrowia, rolnictwa na przestrzeni 25 lat. Na końcu biuletynu dołączono apel do organizacji elbląskich oraz do zakładów pracy o czynny udział w obchodach. Jedną z propozycji czynu społecznego na rzecz miasta będzie urządzenie w dolinie rzeki Kumieli pięknego "Parku 25 Lecia" - parku kultury i wypoczynku. Koordynatorem budowy parku został Stanisław Głowacki (Zarząd Gospodarki Terenami). Na kilku kartach znak własnościowy Krystyny Greczycho (byłej dyrektor Biblioteki Elbląskiej).