22 Lipca Program Uroczystości i Imprez w 1973 r. - Elbląg - afisz

Typ: DŻS Rok publikacji: 1973 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Kluby "Ruchu"
  • Elbląski Dom Kultury
  • Miejski Dom Kultury w Tolkmicku
  • Komitet Frontu Jedności Narodu w Elblągu
Data dodania: 23.11.2012

Miejski i Powiatowy Komitet Frontu Jedności Narodu w Elblągu wydał afisz przedstawiający program imprez towarzyszących obchodom Święta Odrodzenia trwających od 19.07 do 22.07.1973 r. Program obchodów w 1973 r. obejmował swoim zasięgiem nie tylko samo miasto ale i powiat. Uroczystości rozpoczęły koncerty: "Bal lipcowy" zespołu "El-kwartet" w Elbląskim Domu Kultury (EDK), koncert orkiestry wojskowej, występ zespołu muzycznego "Allegro". Dnia 22.07.1973 r. wystąpił także zespół muzyczny z Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Obchodom towarzyszyły imprezy towarzyszące, m.in. wieczorki taneczne w Klubach "Ruchu" w Łęczu, Stankowie, Stalewie, Pagórkach, Stagniewie, Janowie, Fiszewie, Zalesiu, Pogrodziu, Bogaczewie i Miejskim Domu Kultury w Tolkmicku. W Jegłowniku, Markusach i Majewie odbywały się zabawy ludowe, a w Kadynach imprezy o charakterze sportowym:  turniej piłki nożnej o Puchar Prezesa PZKR (Powiatowego Związku Kółek Rolniczych),  turniej siatkówki dla turystów i wczasowiczów przebywających w mieście na terenie Campingu PTTK w Elblągu przy ulicy Panieńskiej.