22 Lipca 1961 r. IV Zlot Młodzieży Powiatów Nadwiślańskich z okazji Obchodu 1000-lecia Państwa Polskiego...

Typ: DŻS Rok publikacji: 1961 Miejsce publikacji: Malbork Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Malbork - życie kulturalne - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • IV Zlot Młodzieży Powiatów Nadwiślańskich
  • Tysiąclecie Państwa Polskiego
  • Dni Młodości
  • Związek Młodzieży Wiejskiej
Data dodania: 23.11.2012

Komitet Organizacyjny Zlotu Młodzieży Powiatów Nadwiślańskich w Malborku wydał w 1961 r. program IV Zlotu Młodzieży Powiatów Nadwiślańskich w Malborku. Na zdjęciu afisz zwiastujący Obchody Tysiąclecia Państwa Polskiego i Dni Młodości. Uroczystości odbywały 22 lipca 1961 r. Młodzież przemaszerowała przez miasto z dworca do kina "Włókniarz", tam na budynku kina odsłonięto pamiątkową tablicę w hołdzie bojownikom ruchu plebiscytowego. Rozpoczęcie IV zlotu odbyło się na dziedzińcu zamku średniego w Malborku, wśród różnych atrakcji zlotu można wymienić pokaz mody, zjazd motorowców, turniej piłki nożnej i turniej piłki siatkowej na boisku WKS "Jurand". W imprezach sportowych uczestniczyli kolarze, kajakarze i lekkoatleci. W malborskich klubach odbywały się również spotkania działaczy kulturalno-oświatowych Związku Młodzieży Socjalistycznej (ZMS), Związku Młodzieży Wiejskiej (ZMW) oraz Radnych z powiatów nadwiślańskich. Na egzemplarzu posiadanym przez Bibliotekę Elbląską na stronie tytułowej znajduje się pieczęć - egzemplarz wyłączony z użytku. Na odwrotnej stronie - pieczęć Archiwum Państwowego w Elblągu z siedzibą w Malborku.