1/2 ciąg dalszy wieczór autorski - Żeby było szybciej

Typ: DŻS Rok publikacji: 1971 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [7] Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Wieczór literacki - 20 w.
  • Gazetka ścienna
  • Kawiarnia "Uśmiech" w Elbląg
  • Fac, Bolesław (1929-2000)
  • Elbląski Dom Kultury - historia - 20 w.
Data dodania: 11.03.2020

W dniu 9 października 1971 roku, swoje wiersze jeszcze nigdzie nie publikowane, do Salonu Elbląskiego Domu Kultury przysłał gdański poeta, prozaik, publicysta i tłumacz Bolesław Fac. Wiersze miały być wykorzystane w wieczorze autorskim tego poety w kawiarni "Uśmiech". Chodziło o wiersze - "Będzie miała", "Śledziowe korso", "Chłopcy z winem czerwonym". Pozostałe materiały tekstowe i graficzne mieli przygotować na to spotkanie Anastazy Bogdan Wiśniewski, dyrektor EDK w latach 1971-1972 oraz Leszek Przyjemski polski artysta, performer, autor aukcji i manifestacji. Jak poprzednie dokumenty tego cyklu spotkań opatrzone są klauzulą - do użytku wewnętrznego, co było świadomą charakterystyczną manierą artystyczną Wiśniewskiego. Przygotowano następne spotkanie pod tytułem - "Proponujemy ludzie społecznego działania".